joomla templates

Taşköprülüler Derneği Resmi İnternet Sitesi

Please update your Flash Player to view content.

FESTİVAL 2013 PROGRAMI

Sarımsak Festivali’ne bu yılda yıldız yağacak

 festival 2013.jpg - 602.29 Kb

AKİF DOĞAN

KASTAMONU  (İHA)  -  Ülke genelinde sayılı festivaller arasında yer alan Taşköprü Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’ne bu yılda yıldız yağacak.

15-18 Ağustos tarihlerinde 27.’si düzenlenecek olan Sarımsak Festivali’nde bu yıl Murat Dalkılıç, Rafet El Roman, Burcu Güneş, Ziynet Sali, Hasan Yılmaz ve Arzu Akça gibi birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak.

Her yıl birbirinden ünlü sanatçıları Taşköprülü hemşerileriyle buluşturan ve geçtiğimiz yıl Funda Arar ve Murat Boz gibi ünlü sanatçıların sahne aldığı Sarımsak Festivali’nde bu yıl sahne alacak sanatçılar için Taşköprü Belediyesi’nin düzenlediği anket sona erdi.

Yaklaşık 2 hafta boyunca internet sayfası üzerinden yapılan anket sonucunda Şebnem Ferah birinci olurken, Murat Dalkılıç ikinci, Rafet El Roman üçüncü, Burcu Güneş dördüncü, Ziynet Sali ise beşinci oldu.

 

-Festivale davet-

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, “Peygamberimizin 70 derde deva dediği İbn-i Sina’ların, lokman hekimlerin reçetelerinde kullandığı sarımsağın dünyada en kalitelisinin Taşköprü’de yetiştiğini tüm dünyaya duyurmak, Paflagonya’ya ev sahipliği yapmış Pompeiopolis Antik Kentimizi tanıtmak ve Taşköprü misafirperverliğini gelen dostlarımıza sunmak amacıyla her yıl Taşköprü Belediyesi olarak Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali düzenlemekteyiz. Taşköprü Belediyesi olarak bu yıl da 15-18 Ağustos tarihlerinde 27.’sini düzenleyeceğimiz Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivalimize gelecek olan sanatçılarımızı öğrencilerimiz ve halkımızla birlikte seçmeyi uygun gördük. Halkımızın tercihi hususunu göz önünde bulundurarak bu yılki festivalimizde halkımızın tercih ettiği sanatçıları hemşerilerimizle buluşturacağız. Anketimizde en fazla oyu alan sevilen sanatçı Şebnem Ferah’ın festival tarihimizde başka programlarının olması nedeniyle Taşköprülü hemşerilerimizle buluşturamazken, ilk dörtte yer alan diğer sanatçılarımız Murat Dalkılıç, Rafet El Roman, Burcu Güneş ve Ziynet Sali gibi ünlü sanatçılarımızı Taşköprülü hemşerilerimiz ve misafirlerimiz ile buluşturacağız. Ayrıca Kastamonulu ve Taşköprülü sanatçılarımızdan da sevilen sanatçı Hasan Yılmaz, İbrahim Tüysüz ve Cüneyt Acar gibi sanatçılarımız da festivalimizde birbirinden güzel şarkılarını Taşköprülüler için seslendirecek. Tüm hemşerilerimizi ve herkesi 15-18 Ağustos tarihlerinde 27.’sini düzenleyeceğimiz Kültür ve Sarımsak Festivali’ne katılmaya davet ediyorum” dedi.

 

-Festival Programı-

 

15 Ağustos 2013 Perşembe

12.00 En iyi yöresel yemek yarışması (Halk Eğitimi Merkezi)

14.00 Festival Orkestrası (Cumhuriyet Meydanı)

FESTİVAL AÇILIŞI

15.00 Protokol davetlilerinin ve halkoyunları topluluklarının iştiraki ile tarihi taşköprü üzerinde festival açılışı.

15.15 Protokol davetlilerinin festival alanında standları ziyareti,

Belediye bandosu ve mehteran eşliğinde Süleyman Demirel Caddesi üzerinden festival korteji.

Kortej: Belediye bandosu, K.K.T.C, Polanya, İzmir-Tire Şehit Kara İbrahimoğlu Lisesi Halk Oyunları

Grubu, Kırgızistan, Bosna Hersek, Küçükçekmece Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Endonezya,

Taşköprü H.E.M.

Protokol davetlilerinin Pompeiopolis 2013 Tarım, Orman, Hayvancılık Tarımsal Gıda Fuarını ziyaretleri

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bahçesinde Yöresel Yemek Standlarını ziyaret.

15.45 Yer: Cumhuriyet Meydanı Festival Alanı

Belediye Başkanı Hüseyin ARSLAN’ ın açılış konuşması

Protokol konuşmaları

Halk oyunları gösterileri

Gösteriler, Max: 5 - 6 dak.

K.K.T.C, Polanya, İzmir-Tire Şehit Kara İbrahimoğlu Lisesi Halk Oyunları Grubu, Kırgızistan, Bosna

Hersek, Küçükçekmece Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Endonezya, Taşköprü H.E.M

Festival orkestrası gösterisi

Akşam namazını müteakiben Merkez Taş Camiinde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta

olmak üzere şehitlerimiz ve Taşköprü' lü ecdadımızın ruhuna mevlit-i şerif okutulacaktır.

Duahan ve Mevlithanlar: Süleyman ÖZER, Adem KARABEY, Ekrem NALBANT, Yunus BALCIOĞLU

19.30 Festival Orkestrası Gösterisi

İbrahim TÜYSÜZ - Cüneyt ACAR

 

16 Ağustos 2013 Cuma

09.30 Halk Oyunları Ekiplerinin Grup Yöneticileri, Rehberler, CIOFF Temsilcileri ve Belediye Başkanı ile Kahvaltı.

11.00 Taşköprü Belediye Başkanının Resepsiyonu (Grup Başkanları ve Bir Çift - Kostümlü)

Yer:Taşköprü Belediyesi Konferans Salonu

14.00 Taşköprü' nün Doğal ve Beşeri Zenginlikleri Konulu Panel

Yer:Taşköprü Belediyesi Konferans Salonu

16.30 Çiftçilerimiz arasından en iyi sarımsak üreticilerini seçme yarışması

Çiftçilerimiz arasından en iyi buzağı yetiştiricilerini seçme yarışması

Yer:Sarımsak Pazarı

19.30 Yerli ve Yabancı Halk Oyunları Guruplarının Gösterileri

Gösteriler Max. 10 Dak., K.K.T.C, Polanya, İzmir-Tire Şehit Kara İbrahimoğlu Lisesi Halk Oyunları

Grubu, Kırgızistan, Bosna Hersek, Küçükçekmece Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Endonezya,

Taşköprü H.E.M

21.00 Açık hava müzik şöleni

Sanatçı: Hasan YILMAZ Yer:Taşköprü Başı Festival Meydanı

22.30 Açık hava müzik şöleni

Sanatçı: Ziynet SALİ Yer: Taşköprü Başı Festival Meydanı

 

17 Ağustos 2013 Cumartesi

11.00 Bisikletle şehir turu

14.30 Festival orkestrası gösterisi

15.00 Yerli ve yabancı halk oyunları guruplarının gösterileri

Yer: Cumhuriyet Meydanı

Gösteriler max: 6 - 8 dak. K.K.T.C, Polanya, İzmir-Tire Şehit Kara İbrahimoğlu Lisesi Halk Oyunları

Grubu, Kırgızistan, Bosna Hersek, Küçükçekmece Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Endonezya,

Taşköprü H.E.M

Ödül Töreni

•Halk oyunları ve sanat gruplarına,

• Yemek yarışmasında dereceye girenlere,

• SBS ve LYS’ de dereceye girenlere,

En iyi sarımsak yetiştiricilerine,

En iyi buzağı yetiştiricilerine,

Katılımcı kuruluş ve kişilere,

Sponsor firmalara.

İlizyonist. Jonglör, ateşbaz gösterileri

16.30 Geleneksel Festival Güzellik Yarışması (Ünal Gelinlik Alyans Ltd.Şti.)

Güzellerin kutlanması ve taçlandırılması

19.00 Taşköprü kent korosu konseri ve halk eğitimi merkezi halk oyunları gösterileri

21.00 Açık hava müzik şöleni

Sanatçı: Arzu AKÇA Yer:Taşköprü Başı Festival Meydanı

22.30 Açık hava müzik şöleni

Sanatçı: Murat DALKILIÇ Yer:Taşköprü Başı Festival Meydanı

 

18 Ağustos 2013 Pazar

14.00 Halk oyunları gösterileri Yer: Ağcıkişi Mahallesi Kaba Yazı mevkii.

14.30 Ata sporumuz at yarışlarının açılış programı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

Halk oyunları gösterileri

Belediye Başkanı Hüseyin ARSLAN’ ın konuşması

Dua yapımı

Geleneksel Rahvan At Yarışları

Safkan Arap ve İngiliz at yarışları

27. Festivalin yarış ağasının belirlenmesi

19.00 Yerli ve yabancı halk oyunları gruplarının gösterileri.

Endonezya, Kırgızistan, Bosna Hersek, Polonya, K.K.T.C

Büyükçekmece Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu,

İzmir-Tire Şehit Kara İbrahimoğlu Lisesi Halk

Oyunları Grubu, Taşköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü

Halk Oyunları Topluluğu

 

Teşekkür belgesi ve kapanış töreni

21.00 Açık hava müzik şöleni

Sanatçı: Burcu GÜNEŞ Yer:Taşköprü Başı Festival Meydanı

22.30 Açık hava müzik şöleni

Sanatçı: Rafet El Roman’ın vereceği konser ve Havai fişek gösterisi ile son bulacak.

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

DUYURULAR

SİTEYE ÜYE OL / ÜYE GİRİŞİ

KASTAMONU MÜZİKLERİ


PopUp MP3 Player (New Window)

ZİYARETÇİ SAYACIMIZ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün61
mod_vvisit_counterDün118
mod_vvisit_counterBu Hafta501
mod_vvisit_counterBu Ay2991
mod_vvisit_counterToplam125283